Tüp Kumaş Sanfor Makinesi - BEGZO IDUSTRIAL

BEGZO_industrial
Go to content
Tüp Kumaş Sanfor
TÜP KUMAŞ SANFOR MAKİNESİ

     Sanfor makinesi tabii veya sentetik elyaftan üretilmiş tüp örgü kumaşların, çekmezliğinin sağlanmasında, en-boy tespitinde ve ütülenmesinde kullanılır. Pamuklu ve pamuk ağırlıklı karışımlı tüp örgü kumaşlar için buhar ısıtmalı, polyester, viskon ve benzeri kumaşlar için kızgın yağ ısıtmalı olarak imal edilir.
     Buharlı sistemler 150 °C civarına kadar ısı üretebilirken, buna karşılık kızgın yağlı sistemler 250 °C ye kadar ısı üretme kabiliyetleri vardır. Keçe üreticilerinin izin verdikleri maksimum sıcaklıkta çalışma imkanına sahipler.
kumaş sanforlama ile ilgili detaylı bilgi için →

BEGZO SANFOR MAKİNESİ HAKKINDA
      İmalatını yaptığımız kumaş boyama ve terbiye makinelerinin boyahane hattının tamamlanması için 2000 li yılların başında sanfor makinesi imalatına karar verdik. Ancak mevcut bir markayı taklit etmek yerine zor ve doğru olan yolu seçerek baştan sona kendi makinamızı tasarladık.
      Takdir olunur ki bu zor ve riskli bir karardı. Ancak zamanla zorluklar aşıldı yaşadığımız problemler tecrübeye dönüştü. Mutluyuz bu gün ulaştığımız noktada makinemizde bulunan bir çok özellik diğer meslektaşlarımızın çoğunun ürünlerinde henüz bulunmayan teknolojik üstünlüklerdir.

MODELLER
      Begzo Tüp Kumaş Sanfor Makinesi 2 model olarak üretilmektedir. SK ve DK modelleri. SK modelinde kalıp yatay olarak sabittir. DK modelinde ise kalıp bölümünün açısı ayarlanabilir. Yatay pozisyonundan 30 °C aşağıya doğru yatırılarak istenilen pozisyonda çalıştırılabilir.
      Her iki modelin de, fabrika şartlarından tamamen bağımsız hiç bir hava, buhar ve ısı üretecine ihtiyaç duymadan bütün ihtiyaçlarını kendi bünyesinde karşılayan versiyonları vardır. Bu seri bir konfeksiyon atölyesinde veya şehir içinde herhangi bir yerde sessiz ve çevreci olarak işini yapar. Fabrika içerisinde normal koşullarda fabrikanın enerji kaynaklarından beslenebilir. Ancak fabrikanın tatil olduğu zamanlarda kendi başına çalışmaya devam eder.


® 2010 BEGZO All Rights Reserved
Back to content